תיקון דירוג BDI – מה זה אומר ואיך זה משפיע עלינו?

תיקון דירוג BDI

מעת לעת, אנחנו שומעים בחדשות על דירוג אשראי של המדינה. סוכנויות בינלאומיות קובעות מה דירוג האשראי של כל מדינה ומפיצות אותו ברחבי העולם, על מנת שבנקים וגורמים פיננסיים אחרים ילמדו אותו וידעו כיצד להתנהל מול אותן מדינות. 

לא רק מדינות מקבלו דירוג אשראי, גם לקוחות פרטיים, אזרחים, מקבל דירוג אשראי (מה שמסביר מדוע יש שירות מחיקת נתוני אשראי שלילי), מה שנקרא דירוג BDI. דירוג זה מלמד על היכולות הפיננסיות שלהן ועל היכולת שלהם להתמודד עם מצבים מסוימים, למשל החזר חובות, תשלומי אשראי, עמידה בדרישות הבנק או חברות אשראי ועוד. 

לכל בנק ולכל מוסד פיננסי יש דירוג BDI על הלקוחות שלו, שכן זה מאפשר להם לדעת כיצד להתמודד איתם, אילו הצעות אפשר להציע להם, מה נכון לספק להם ומה לא. באופן טבעי, ככל שהלקוח מרוויח יותר, חוסך יותר, מבזבז פחות וכן, ככל שהוא נחשב אמין יותר לאורך זמן, אז הדירוג שלו הרבה יותר גבוה. 

כיצד מבצעים תיקון לדירוג BDI 

דירוג BDI, איננו קבוע. כלומר, כל לקוח מקבל ערך מסוים על פי מצבו, אך הוא תמיד יכול לתקן אותו באמצעות ניקוי בידיאי שלילי, תמיד יכול לשפר אותו. בין אם זה דרך תוכניות פיננסיות מסוימות, התנהלות כלכלית נכונה, הלוואות אשר יחזירו את החשבון שלו לזכות ועוד. 

הרבה פעמים, לקוחות משתמשים בגורם חיצוני, כולל חברות חוץ בנקאיות, על מנת להלוות כסף, בו הם משתמשים לכיסוי מינוס בבנק והחזר הלוואות שהם לקחו ממנו, כך הדירוג שלהם בבנק משתפר, והם יכולים להמשיך לקחת הלוואות או להשתמש בחשבון שלהם. זה בזמן, שבמקביל הם פועלים להחזיר את הכסף שלקחו מאותו גורם חוץ בנקאי. 

הסיבה להתנהלות זו, שהבנקים או חברות פיננסיות אחרות, הם אלו שקובעים את הדירוג ולא גופים חוץ בנקאיים. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...