5 דברים שחשוב לבדוק לפני בחירת בית אבות סיעודי

כל אדם שמגיע לשלב בו הוא חייב לשקול אם לקחת את ההורה שלו לבית אבות סיעודי נתקל בהתלבטויות לא פשוטות בכלל. מצד אחד, יש חשש כבד להפקיד את ההורה במסגרת חדשה וזרה לו, לעזוב את הבית והסביבה המוכרת אליה התרגל כל החיים. מצד שני, המצב הסיעודי המורכב לא ממש מאפשר שהות רגילה עם תנאי מחייה נאותים, מכבדים ומתאימים עבורו בבית כמו שהיה פעם. אם אתם שוקלים בכל זאת להעביר את ההורה המבוגר שלכם למסגרת טיפולית חדשה, יש לפחות 5 דברים שחשוב לבדוק לפני בחירת בית אבות סיעודי.

רמה מקצועית של אנשי הצוות

בראש ובראשונה חשוב ביותר קודם כל לוודא כי אנשי הצוות העובדים במקום הינם אנשי מקצוע מוסמכים, מקצועיים עם ותק וניסיון שעליהם תוכלו לסמוך. זה כולל הצוות הרפואי, האחיות, הצוותים הפרה-רפואיים וכל שאר העובדים במקום.

מקום נקי, מסודר ומכבד

המקום חייב להיות מאיר פנים, נקי, ללא ריחות ועם דאגה לשטוף ולחטא את כלל המקומות לעיתים תכופות. לאנשים מבוגרים יש מערכת חיסונית חלשה הרבה יותר ככל שעוברות השנים, ובמיוחד במקרים של אנשים סיעודיים.

כלים ואמצעים 

בית אבות סיעודי פרטי עולה לא מעט כסף, וברור שאתם רוצים שהכסף הזה יממן את כל המכשירים והציוד הרפואי שנועד לטפל ביקירים שלכם. כל מצב מורכב ומסובך של כל שוהה על פי התיק הרפואי שלו מצריך מכשירים וציוד טכני רב המותאם לכל מקרה.

לוח זמנים שופע

חשוב לכם שהיקירים שלכם לא שוהים שם חסרי מעש. תרצו להפעיל אותם עם לוח זמנים שיעשיר את התקופה השלישית של חייהם. גם לאנשים מבוגרים וסיעודיים מגיע להנות מאיכות חיים גבוהה ופעילויות חברה תוססות!

הסביבה החברתית שלהם.

אחרון חביב – הסביבה החברתית של היקירים שלכם. במיוחד בתקופה בה אנשים מבוגרים סובלים מבדידות, אתם כילדיהם האחראיים תרצו שלא יהיה להם בודד. בדקו את האוכלוסייה איתה ההורים שלכם שוהים, בדקו שטוב להם איתם ויש להם קשרים בריאים וחבריים. למידע אודות בית אבות סיעודי בפתח תקווה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...