4 דברים שצריך לדעת על מיסוי רילוקיישן

עורך דין למיסוי רילוקיישן

רבים עוברים מארץ אחת לארץ אחרת לצורך עבודה. על רקע זה עולים שוב ושוב הקונפליקטים בהקשר למיסוי רילוקיישן וביטוח לאומי, ראו כאן לדוגמא, זאת לאור שינויים המתרחשים כל העת ברשויות המס. מדובר בנושאים די סבוכים אשר רק בגלל היעדר המידע אתם לא תדעו לטפל בכל בצורה נכונה ועבור אנשים המבצעים רילוקיישן או שהם שבים ממנו לארץ, עשויים למצוא את עצמם משלמים הרבה מאוד כסף.

אז לפניכם כמה עובדות שכדאי שתדעו על כל הנושא של מיסוי רילוקיישן:

  1. הרבה חברות שולחות בשנים האחרונות את העובדים שלהם אל מעבר לים. הם מבקשים לצוד כישרונות חדשים או לתעד תופעות שונות בעולם הגדול. בכל מקרה חשוב שיהיו מודעים לכל ה שקשור למיסוי רילוקיישן. אלו הם נתונים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת.
  2. חשוב להתייחס בטרם מבצעים את הרילוקיישן, ליעד אשר אליו מבקשים לעבור. אם המעבר מתבצע למדינה שיש לה הסכמי מס עם מדינת ישראל כמו לדוגמא ארצות הברית או אנגליה, הרי שלאמנה יהיה מעמד חוקתי מיוחד שיוכל לגבור על הקריטריונים היבשים הקובעים את ניתוק התושבות.
  3. היכן מדווחים ולמי? חשוב לדעת כי צריך שיהיה סנכרון בין המדינות השונות ויש לפנות לצורך כך אל משרד שמתמחה במיסוי ישראלי ואמריקאי. כך אפשר יהיה לוודא כי הכול נעשה בצורה הכי מסודרת והכי נכונה מהבחינה החוקית.
  4. מס הכנסה בודק את כל הפרמטרים המרכיבים את הבקשה והנתונים של האזרח ועורכים שני מבחנים. מבחן מרכז החיים הקובע היכן בעצם מרכז החיים של האדם המבקש. המבחן השני הוא מבחן הימים. בו בודקים כמה ימים מתוך השנה נמצא האדם בארץ המקור.

חשוב להיות מודעים לכל הנ"ל כדי שלא להסתבך לחינם. למידע ופרטים נוספים בקרו באתר של עורך דין מיסים איתן אסנפי!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...