מה תפקידו של עורך דין אגודות שיתופיות?

ניר אביבי

בעוד עסקים רבים קונבנציונליים פועלים ומתנהלים ללא עזרה רבה מצד עורכי דין, אגודות שיתופיות זקוקות למומחיות ותמיכה משפטית באופן ייחודי. כדי לעשות זאת, תוכלו לפנות לעורך דין חוזים המתמחה בעניינים אלו.

מה תפקידו של עורך דין אגודות שיתופיות? |

תקנון האגודה השיתופית הינו מסמך משפטי בסיסי המנסח את מערכת היחסים, הזכויות והחובות שבין האגודה השיתופית כאורגן משפטי לבין חבריה, שיכולים למנות מספר רב של שותפים.

תקנון האגודה מלווה את האגודה השיתופית וממנו נגזרות כל זכויותיו וחובותיו של חבר האגודה השיתופית, ברבים מהמושבים בארץ מצוי תקנון היסטורי מעת הקמת האגודה השיתופית, הוראות אשר אינן רלבנטיות עוד.

עו"ד אגודות שיתופיות |

עורך דין אגודות שיתופיות עורכים שינויים, התאמות ותיקונים לנוסח תקנון האגודה, זאת על מנת לעדכן את תקנון האגודה לשינויים ולצרכים המתבקשים באגודה המשתנים מידי כמה שנים.

אגודה שיתופית שרוצה לחבר אליה עוד חברים לצורכי יזמות כאלה ואחרים, צריכה לעשות זאת יחד עם עורך דין בבנימינה המתמחה חוזים ואגודות שיתופיות, זאת כדי לאגן בתוכה את כל החוקים החלים על האגודה במקרים בהם השותפות נסדקת או מופרת על ידי אחד מהצדדים.

מהי אגודה שיתופית? |

אגודה שיתופית היא למעשה עמותה של עסקים, חקלאים, חוואים, או יצרנים עם אינטרסים דומים, מתוך כוונה כדי לשתף פעולה בשיווק, שילוח ומשאים ומתנים הקשורים לפעילותם הכללית, כדי למכור מוצרים ביעילות, ואז לשתף את הרווחים המבוססים על הייצור, הון או מאמץ מצד כל אחד.

כדי להיכנס יחד לאגודה שיתופית, חשוב להבין את היתרונות ובעיקר את החסרונות שיש בכך. אם אתם מעוניינים במהלך כזה, חשוב שתעשו זאת על ידי ניר אביבי עורך דין אגודות שיתופיות המוסמך לכך.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...