חישוב שכר, איך זה מתבצע?

person-holding-100-us-dollar-banknotes-2068975

אם אתם בעלי עסק הזקוקים לעובדים, חשוב כי את השכר שתציעו לעובדים במחלקות או בתפקידים שונים – תדעו לחשב תוך לקיחת ההוצאות שלכם וההכנסות של בית העסק. בעלי עסקים בישראל, מוצאים עצמם משלמים מלבד המשכורות: לא מעט תשלומים ומיסים. לכן את השכר השעתי או החודשי יש לחשב תוך התחשבות בהוצאות והכנסות של בית העסק.
כמו כן, עסקים רבים שוכרים חישוב שכר חיצוני – דבר הגורר הוצאות נוספות אך הכרחיות.

מלבד זאת ישנן עלויות שנתיות כמו דמי הבראה, חופשה, דמי מחלה, פנסיה והפרשות, כמו גם הוצאות בחגים והוצאות רכב שיש לקחת בחשבון. לכן דרוש רואה חשבון מיומן שיוכל לייעץ לכם לגבי המשכורות ודרך הצעת שכר עבור משרות כאלה ואחרות. 

אז איך מחשבים את השכר?

כאשר מחשבים שכר לעובד, החישוב מתחיל מחישוב ההוצאות של בית העסק. יש לשים לב לתשלום דמי הראה, תשלומים לביטוח הלאומי, כמו גם לקופת הפנסיה של העובד, ותשלומים שנוגעים להעלאה במשכורת, וותק, תשלום הוצאות רכב וכדומה. 

עלויות חד פעמיות

בעלי עסק צריכים לקחת בחשבון גם עלויות חד פעמיות כמו ציוד בית העסק, ריהוט, מחשבים, מסופונים, קופות רושמות, נידיים, דלק ועוד. כל אלה חייבים להיות מחושבים לפני שאתם מציעים משכורת שעתית לעובדים.
כעת, את התוצאות של החישוב יש לחלק על פי 12 חודשים ובכך לדעת מהו גובה השכר שתוכלו להרשות לעצמכם להציע בשנה. חשוב לדעת כי רק הוצאה על מתנות לחג – יכולה להגיע לאלפי שקלים בשנה!
לכן יש לקחת כל הוצאה בחשבון. 

תנאים נוספים

מלבד השכר השעתי, יש לבדוק אילו תנאים תוכלו לתת לעובדים. האם תוכלו לממן ארוחות צהריים? האם תרכשו נייד לעובדים? האם תקנו רכב לעובד או שתארגנו הסעות לעובדים? כל אלה יכולים לספק יתרון עבור עובד שירצה יותר תנאים ויסתפק בשכר נמוך יותר, ועבודה במקום עבודה שמקנה תנאים שיחסכו לעובד הוצאות באופן משמעותי. 

כדי למצוא את השכר השעתי שאתם יכולים להרשות לעצמכם –  מומלץ לגלם את כל האלמנטים המרכיבים את המשכורת, ולהיוועץ ברואה חשבון מומלץ ומיומן שיעזור לכם לבצע חישובים נכונים.
מוזמנים להתייעץ בן שמואל – משרד רואה חשבון בתל אביב, כדי לקבל את הייעוץ הטוב ביותר!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...