חוק איסור הלבנת הון – מה זה אומר?

חוק איסור הלבנת הון

כל חוק או תקנה, מחייבת כל מוסד לבצע בדיקה נאותה על פוטנציאל הלקוחות, כדי להבטיח שלא יוכלו מי מהעובדים ומבעלי השליטה, לבצע הלבנת הון. חוק איסור הלבנת הון הוא מהחמורים שיש בספר החוקים. מה זה באמת אומר לנו?

חוק איסור הלבנת הון – מה זה אומר? |

הלבנת הון, היא התהליך בלתי חוקי לייצור כמויות גדולות של כסף שנוצר על ידי פעילות פלילית, כמו סחר בסמים או מימון טרור, ונראה כאילו הגיע ממקור לגיטימי. הכסף מהפעילות הפלילית נחשב למלוכלך, והתהליך "מכבס" אותו בכדי שייראה נקי.

הלבנת הון היא פשע פיננסי קשה המופעל על ידי אנשי צווארון לבן ופושעים ברמת הרחוב גם כן. לרוב החברות הפיננסיות, קיימת מדיניות נגד הלבנת הון שמטרתה לגלות ולמנוע פעילות זו, קראו בהרחבה.

איך עובד הלבנת הון |

הלבנת הון היא חיונית לארגוני פשיעה המבקשים להשתמש ביעילות בכסף אותו השיגו באופן בלתי חוקי. התמודדות עם כמויות גדולות של מזומנים לא חוקיים, אינה יעילה ומסוכנת. 

עבריינים זקוקים לדרך להפקיד את הכסף במוסדות פיננסיים לגיטימיים, ובכל זאת הם יכולים לעשות זאת רק אם נראה כי מקורו הוא באמת ממקורות לגיטימיים.

תהליך הלבנת הון כרוך בשלושה שלבים: מיקום, שכבה ואינטגרציה;

  • החברה מכניסה את ה"כסף המלוכלך" למערכת הפיננסית הלגיטימית.
  • החברה מסתירה את מקור הכסף באמצעות שורה של עסקאות וטריקים בהנהלת חשבונות.
  • בשלב האחרון, אינטגרציה, הכסף שמכובס, יימשך מהחשבון הלגיטימי שישמש לכל מטרה שיש לעבריינים בראש.

חשוב להבין שהלבנת הון, היא אחת מהעבירות הגדולות ביותר, המתבצעת ברוב המקרים על ידי אנשי צווארון לבן, ונעשית בדרך מתוחכמת למדי. עונשה, ברוב המקרים, גדול הרבה יותר מגניבה רגילה.


מידע נוסף תוכלו למצוא באתר של עו"ד מנשה רון.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...