ביטוח תכולה – מה חשוב לדעת?

white-wooden-cupboards-2724749

כאשר מדובר בביטוח דירה, מדובר למעשה בשם הכללי אשר כולל בתוכו שני ביטוחי משנה. יש את ביטוח המבנה ויש את ביטוח התכולה שזהו ביטוח שנועד לבטח את כל התכולה שישנה בתוך הבית.

אנחנו כאן על מנת לבדוק את כל הנושא של ביטוח תכולת הדירה. מה זה בעצם כולל? האם מדובר בפרמיה שיש לה מחיר קבוע?

ביטוח תכולת דירה – את מה אנחנו מבטחים?

ביטוח תכולת דירה כולל מגוון גדול של נזקים שעשויים להיגרם לתכולת הדירה. זה כולל ביטוח מפני גניבה של חפצים מתוך הדירה, זה כולל גם ביטוח התכולה של הדירה מפני נזקים מסוגים שונים שעשויים להיגרם לדירה כמו נזקים כתוצאה מהצפה, נזקים בעקבות שריפה ועוד.

באופן כללי הביטוחים של תכולת הדירה כוללים ביטוח מפני נזקים שונים שעשויים להתרחש לתכולת הדירה כמו במקרים של פריצה וגניבה או במקרים של הצפה בעקבות שיטפון, הצפה בעקבות גורם חיצוני, התפוצצויות שונות, שריפה, נזקים הנגרמים כתוצאה ממזג אוויר סוער.

ביטוח עם כל האותיות הקטנות…

בכל מקרה של נזק לתכולת הדירה חשוב מאוד לבדוק מה בדיוק כוללת פוליסת הביטוח.

ישנם מקרים רבים אשר בהם יש גם הרחבות נוספות אשר בגינן ניתן יהיה לתבוע פיצויים מהביטוח. ללא בקיאות בכל המרכיבים של הפוליס כולל כל האותיות הקטנות, נתן בקלות לפספס את הפיצויים המגיעים למבוטח כחוק וחבל.

ביטוח צד שלישי

חשו לדעת כי ישנם מקרים רבים אשר בהם הפוליסה כוללת גם את ההרחבה של ביטוח צד שלישי. זה אומר כי מעבר לכיסוי או לפיצוי שיקבל המבוטח על הנזק שנגרם לדירה שלו או לרכוש עצמו של הדירה, ישנה גם האפשרות של קבלת פיצוי או כיסוי על הנזקים שנגרמו כלפי צד שלישי. זה כולל למעשה כיסוי עבור נזקים לחפציו של עובד משק בית או כיסוי אחריות של מעידים כלפי העובדים במקום.

מעבר לכך במרבית הפוליסות ישנם גם סעיפים מיוחדים לגבי ביטוח ופיצוי על חפצים של בני הבית אשר אלו אינם נמצאים בתוך הבית.

אז חשוב להכיר את הנושא היטב לפני שבוחרים בפוליסה.
מוזמנים לפנות לאתר 'הומי' על מנת לקבל הצעת מחיר משתלמת עבור ביטוח הדירה שלכם:
https://www.hommie.co.il/

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...