איך תדעי שעברת רשלנות רפואית בלידה

שי סולטן

מזל טוב! בשעה טובה ילדת תינוק מתוק, בריא וחייכן וכעת את כל כולך מתרכזת באוצר המדהים שנכנס לעולמך ביום אחד. יחד עם ההתרגשות והשמחה ושאר הרגשות שמציפים אותך, עולים לך בזיכרון גם רגעים קשים ובלתי נעימים שעברת בחוויית הלידה עצמה.

בכל קורס הכנה ללידה מכינים את ההורים לקראת מה שהם עומדים לחוות ברגע בו מתחילים צירי לידה, כיצד להבין כי מדובר בצירים אמיתיים, מתי להגיע לחדר הלידה, איזה תהליך תעברו בהגיעכם למחלקה, כיצד ניתן להקל על כאבי הצירים ועוד. החלק שלא מספרים בדרך כלל בקורס זה הוא הזמן בו הלידה הופכת להיות מורכבת, ויש צורך לבצע פרוצדורות רפואיות שההורים לא יודעים עליהן כלום.

מהי רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה מתייחסת למהלך הלידה עצמה או לתקופה של כמה שעות או ימים לאחר הלידה, בזמן המעקב וההשגחה אחר האם והתינוק. למרות שלידה הוא תהליך טבעי, יכולים לצוץ אינספור בעיות קלות וקשות שיכולות לפגוע באם או בעובר. לכן התפקיד של הצוות הרפואי בחדר הלידה להיות עירני וקשוב לכל דבר ועניין, ולהעניק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר לשתי הצדדים ולשתף את ההורים בכל החלטה או פעולה רפואית שיש לבצע.

אם לדוגמה הוחלט על מתן חומר לזירוז לידה כדי לעודד לידה טבעית, על צוות המיילדות והרופאים להיות במעקב תמידי אחר האם ואחר המוניטור של העובר, ובמידה ואחד מהצדדים לא מגיב טוב לחומר שניתן – יש לבצע שיקול רפואי מתאים כדי למנוע סיכונים. שיקול דעת שגוי או חוסר תשומת לב במקרים כאלו, עלול לגרום לסיכון ממשי בחיי העובר או מצב האם וזהו אחד מהמקרים בו קיימת עילה לתביעת רשלנות רפואית במהלך הלידה.

מהי החשיבות של טופס השחרור מבית החולים

אם חווית הלידה שעברתם איננה טובה בגלל יחס הצוות הרפואי או חוסר אבחון מקצועי של הרופאים, כדאי לכם להתייעץ בהקדם עם שי סולטן עורך דין לרשלנות רפואית. עו"ד יוכל לעיין במסמכי השחרור שקיבלתם לידכם, בהם בית החולים מחייב לדווח על כל מהלך הלידה שהתבצעה כולל החלטות רפואיות שנלקחו בזמן הלידה, וכך ניתן יהיה לראות האם אכן קיימת עילה להגשת תביעה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...