איזה כריכה לספר מתאימה לי?

סיימתם לכתוב את הספר וכעת אתם תוהים איזו כריכה תהיה מתאימה לו? לא בטוחים מהו הכיוון הכללי שכדאי לבחור בו? ובכן, יהיה חשוב להבין בראש ובראשונה את הרעיון והכללי והמסר שהספר אמור להעביר. לאחר מכן יהיה ניתן לחשוב על צבעים, צורות ואלמנטים שונים שמייצגים את הרעיון הזה בצורה הטובה ביותר ולשלב אותם על גבי הכריכה.

כריכת הספר צריכה לשקף את תוכנו

על מנת להפוך את הבחירה שלכם בכריכת הספר לקלה יותר, יהיה חשוב שתנסו להבין בראש ובראשונה כיצד ניתן לתאר את תוכן הספר שלכם באופן ויזואלי ואילו צבעים יתאימו לכך. לאחר מכן יהיה ניתן להתחיל לנסות וליצור מספר סקיצות לכריכות של הספר וזאת בכדי שתמצאו תוך זמן קצר יחסית את האופציה המושלמת. בכל אופן, תוכלו להיות בטוחים כי יצירת הכריכה האידאלית לספר שלכם זהו דבר שיהיה אפשרי עם סבלנות והרבה יצירתיות.

חשוב לפנות לאמן שמבין את הסיפור

על מנת שהכריכה באמת תלך יד ביד עם הרעיון הכללי והסיפור שאתם רוצים להעביר, יהיה חשוב שתבחרו אך ורק בשירותיו של אמן שמבין את הספר עצמו והתוכן שבו. תוודאו כי הוא מבין את האווירה שמאפיינת את הסיפור ורק אם זה המצב יהיה כדאי להמשיך ולראות סקיצות שהוא יוצר. הרי כך תוכלו להעלות את הסיכויים לכך שהכריכה תייצג בצורה מיטבית את הרעיון שאתם מעוניינים להעביר.

לא חייבים להיות ישירים עם הכריכה

דבר מרכזי שאפשר להביא בחשבון כאשר חושבים על ייצור ועיצוב כריכה זה להפוך אותה למסתורית ולא ישירה. כריכה כזו עשויה למשוך קוראים פוטנציאליים ולהפוך את הספר לשונה בין שלל הספרים הקיימים על המדפים. לפיכך אל תהססו לומר לאדם שיוצר את הכריכה שינסה לעשותה מיוחדת ומסתורית, כזו שלא משדרת בצורה ברורה את הרעיון של הספר אלא רק רומזת בכל הנוגע אליו. זו יכולה להיות דרך מצוינת לגרום לספר כולו להפוך להרבה יותר נחשק ומעניין וזאת עוד טרם מתחילים לקרוא אותו בעצם. כך הסיכוי שהכריכה תשיג את יעדיה יהיה הרבה יותר משמעותי.

בהוצאה לאור טקסט רץ תוכלו לעצב ולייצר איזו כריכה שרק תחפצו בהתאמה אישית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...